Strikkeklub i Graverhuset: En hyggelig eftermiddag for alle

dato

Den første torsdag i hver måned byder Graverhuset i Jerslev på en hyggelig strikkeklub, hvor alle er velkomne. Fra kl. 13.30 til 16.00 kan du nyde en eftermiddag med strikning, hyggesnak og en kop kaffe. Uanset om du er erfaren strikker eller nybegynder, er der plads til dig.

Strikkeklubben i Graverhuset har en lang tradition for at strikke dåbsklude til brug ved barnedåb i de tre lokale kirker. Men nu er der også mulighed for at kaste sig over andre strikkeprojekter. Det er en oplagt chance for at mødes med andre strikkeentusiaster og dele tips og tricks.

En eftermiddag fyldt med hygge og kreativitet

Arrangementet er designet til at skabe en god og afslappet atmosfære, hvor deltagerne kan fordybe sig i deres strikkeprojekter, mens de nyder en kop kaffe og hyggelig samtale. Det er en perfekt mulighed for at møde nye mennesker og blive en del af et kreativt fællesskab.

Praktisk information
Dato: Torsdag den 7. august 2025
Tid: Kl. 13.30-16.00
Sted: Graverhuset, Borgergade 33, 9740 Jerslev J
Målgruppe: Alle
Entré: Ikke oplyst



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut